Nejčastější otázky

Níže najdete odpovědi na vaše otázky

Rozhodně ne. Samozřejmě se jedná o lehký skútr, takže jej neberte do hor, ale na zpevněné cesty, nakupování apod.

Pokud bereme transport jako převoz originální krabice, tak rozměr je80 x 50 x 42 cm.

Pokud myslíme “vybalený” ATTO Sport skútr v režimu “trolley”, tak potom 77,5 x 39 x 44,5 cm.

Ano, velmi se vymezujeme vůči zvláštním praktikám na českém a slovenském trhu, kdy prodejci dovážejí i deset let staré stroje, které se tváří jako zánovní. Na takové skútry je velmi těžké shánět náhradní díly a ceny oprav často překonají původní pořizovací náklady.

Výrobce udává přes 20 km, ale samozřejmě dojezd ovlivňuje hmotnost uživatele a výškové převýšení. Baterie je ale tak kompaktní, že pokud potřebujete dvojnásobný dojezd, klidně si s sebou můžete vzít druhou.

Velmi snadno dáte tašku přímo k nohám (narozdíl od klasického el. vozíku), ale ATTO také nabízí tašku na zádovou opěrku nebo pod sedačku. Podívejte se na video v sekci Příslušenství.

Doporučujeme kontaktovat Vaši leteckou společnosti s předstihem a informovat je o záměru cestovat se zařízením pro přepravu imobilních osob a předložit jim tento certifikát.

Většina leteckých společností akceptuje u vozíků/skútrů limit 300Wh, což ATTO splňuje. Ale podmínky se mohou lišit a můžete narazit na různý přístup. Každopádně začněte komunikovat svůj záměr co nejdříve. 
(některým komplikacím se vyhnete, když si například přečtete tento článek o cestování s přídavným pohonem Klaxon).

Ano, námi dodávaná verze ATTO Sport má duální světle vepředu a malé poziční světlo vzadu. Ta přední jsou dost výrazná, zadní bychom v případě reálné potřeby jezdit v noci raději znásobili nějakým dalším např. z cykloservisu.

ATTO Sport jede až 10km/h.

Ne, jsou bezúdržbové. ATTO Sport používá peforovanou verzi pláště, který zajistí mírné odpružení, ale zároveň nehrozí nebezpečí defektu.

ATTO Sport lze rozdělit na dvě části (12 a 17 kg). Díky tomu je daleko snadnější zvednou skútr kamkoliv je potřeba. Jak funguje rozložení můžete vidět níže.

Ano, kromě komplet nových skútrů máme k dispozici katalog všech náhradních dílů. Stačí jen popsat, co se vám poničilo (např. při transportu).

Běžné odstranění nečistot a zadní výsuv rozchodu kol se jednou za čas naolejuje (frekvence závisí na znečištění/náročnosti používání).

Pro vypnutí pípání při couvání potřebujete vstoupit do servisního menu.
To uděláte tak, že ve vypnutém stavu zmáčknete tlačítko “+” a “-” a v držíte zapínací tlačítko.

V tu chvíli nastavujete jednotlivé parametry:

  • jednotky (metrické/imperial)
  • párování imobilizéru
  • tempomat
  • pípání tlačítek
  • drive mode
  • automatické vypínání
  • pípání při couvání
  • verze softwaru

Když jste na položce Reverse beep (pípání při couvání), tlačítkem “minus” jej deaktivujtete.

ATTO je vhodné podle intenzity používání jen průběžně čistit. V tomto videu uvidíte pár tipů na údržbu. (součástí dodávky je olej na promazání výsuvu zadních kol).  

Samozřejmě. Každý díl má svoje číslo a pokud jste schopni i sami identifikovat, který díl od nás potřebujete, naleznete přehled na tomto odkazu.

Máte další otázky?

Scroll to top